Keresés

Gyerekfili

Könyvajánló

Látogatóink

2012.október 11. óta
mod_vvisit_counterMa36
mod_vvisit_counterTegnap109
mod_vvisit_counterA héten409
mod_vvisit_counterMúlt héten860
mod_vvisit_counterÖsszesen191779

Mai nap: 2017 dec. 14.

Ugron András: "Nem maradtam szűk pátriámban"

 

A városgazdász, építész, településfejlesztéssel foglalkozó nyugdíjas szakember - Ugron András - sok mindent tett Solymárét. A községi cserkészcsapat megalapítója ugyan már jó ideje visszavonult a solymári közélettől, azért ez nem azt jelenti, hogy unalmasan telnének napjai. Ahogy mondja: " - a magam energiáit próbálom azóta is a társadalom javára fordítani, csak a társadalom szó értelmét jobban kiszélesítettem és nem maradtam szűk pátriámban"


A Szentegyházi Hagyományőrző Huszár Egyesületet obsitos tábornoka mesél a toborzóhadjáratról, a Székely Koszorú kitüntetésről és a karitatív munka fontosságáról is.

 

Egy székelyföldi történelmi család leszármazottjaként, szülőföldjéhez ma is ezer szállal kötődő és nemes célokért dolgozó ember mindennapjait ismerhetik meg Farkas Éva írásából (Solymári Hírmondó):